Australian Open: Cibulková prehrala s Arnovou!

  • Šport / Tenis
  • 19. januára 2012, 11:09
  • Autor:Š. Gregorička

MELBOURNE/PIEŠTANY – O nepríjemné prekvapenie sa postarala vo štvrtok 19. januára ráno nášho času na grandslamovom tenisovom turnaji Australian Open v Melbourne odchovankyňa piešťanského tenisu Dominika Cibulková. Turnajová sedemnástka podľahla v druhom kole dvojhry nenasadenej Maďarke Grete Arnovej 2:6, 6:3, 8:10.

O desať rokov mladšia Dominika, ktorá je v aktuálnom svetovom rebríčku  o vyše sedemdesiat miest lepšie postavená, nezvládla záver zápasu. Po prehratom prvom sete v pomere 2:6 síce druhý vyhrala 6:3, no v treťom za stavu 7:6 a 30:0 nedokázala doviesť zápas s 32-ročnou Arnovou do víťazného konca. Maďarka vyrovnala na 7:7 a za stavu 8:8  dokázala vyhrať zvyšné dve hry a po prvý raz v kariére postúpila v Melbourne do tretieho kola. Naopak Dominika nezopakovala  vlaňajšie tretie kolo, preto si v rebríčku WTA bodovo pohorší.

Na centrálnom dvorci Areny Roda Lavera si ešte zahrá posledný piešťanský zástupca v súťaži dvojhry – Lukáš Lacko. Ten nastúpi proti svetovej dvojke, Španielovi Rafaelovi Nadalovi, s ktorým má zápasovú bilanciu 0:2.
0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
nedeľa, 5. februára 2023
Meniny má Agáta, zajtra Dorota