Predstavujeme piešťanských prvákov

  • Kultúra a spoločnosť
  • 16. januára 2012, 16:01
  • Autor:Viera Dusíková

PIEŠŤANY – Už o pár dní dostanú svoje prvé vysvedčenia žiaci prvých ročníkov základných škôl. Sú to školáci, ktoré sa narodili v novom miléniu buď v roku 2005 alebo 2004. Aké budú vysvedčenia a čo všetko sa prváci už naučili? Pýtali sme sa prvákov aj ich učiteliek v Základnej škole na Holubyho ulici v Piešťanoch.

V "béčke" vyrastá nádej krasokorčuľovania

Na hodine čítania v prvej „bé“ triede triednej učiteľky Evy Sokolovej bolo rušno. Práve preberali hlásku T. Pani učiteľka nakreslila na tabuľu veľké písané T i jeho menšiu verziu a následne deti vyzvala, aby sa prihlásili, keď si spomenú na nejaké slovíčko, v ktorom sa nachádza uvedená hláska. Detské rúčky preťali vzduch v pestrej, pekne vyzerajúcej triede s nástenkami, obrázkami, školskými pomôckami i hračkami zo školského klubu a pekne nahlas povedali svoj horúci typ na T. „Mám veľmi šikovné detičky, na vysvedčení dostaní väčšinou samé jednotky,“ povedala Eva Sokolová.  

V tejto triede používajú šlabikár od autorky Lýdie Virgovičovej a matematiku od Brigity Lehoťanovej. Na otázku, ktorý predmet majú deti najradšej, vykrikovali – telesnú, výtvarnú a dopravnú výchovu. „Ak si majú vybrať medzi slovenčinou a matematikou, určite povedia matematiku,“ smiala sa učiteľka. V školských laviciach tejto triedy sedáva bežne dvadsať detí. Z nich dvanásť je dievčat a osem chlapcov. Deti navštevujú aj školský klub, ktorý majú popoludní v ich triede. Vychovávateľkou im je Monika Manasová. Na obedy do školskej jedálne chodia všetci.  „Ja chodím aj na krasokorčuľovanie a čaká ma súťaž,“ prezradila nádejná pokračovateľka piešťanskej elitnej krasokorčuliarky Moniky Simančíkovej, Sarah Grznárová. Ostatné deti vykrikovali, že majú radi krúčok tanečný, tvorivé dielne, športovo pohybový krúžok a ešte iné, ktoré sme nestihli ani zachytiť pri toľkom džavote. Deťúrence sa popýšili peknými žiackymi knižkami so smajlíkmi na obálke a pani učiteľka ich následne poprosila, aby zapózovali na spoločnej fotografii.

Piešťanských prváčikov zo ZŠ Holubyho nájdete aj aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana