V susedskom derby remíza 2:2

• 15. januára 2012, 10:50
  • Autor:Peter Sedláček

PIEŠŤANY – V úvodnom zápase zimnej prípravy si na piešťanskej umelej tráve zmerali sily mužstvá PFK Piešťany a OFK Trebatice. Zápas mal všetky znaky úvodu sezóny a susedské derby sa napokon skončilo remízou 2:2.

Jediný gól prvého  polčasu dal v 20. minúte Chebeň, ktorý hlavou usmernil do siete center od rohovej zástavky. V druhom polčase nastúpilo v drese Piešťancov až deväť nových hráčov a príležitosť dostali aj dorastenci. To hostia využili na obrat v skóre.   V 55. min vyrovnal  po nepriamom kope Kurinca z vnútra šestnástky Líška a v 75. min poslal účastníka piatej ligy aj za prispenia domáceho gólmana do vedenia Trnka. Piešťanci mali niekoľko šancí na zmenu skóre, no vyrovnali až tesne pred koncom zápasu, keď loptu dorazil do siete Gabriel. V chladnom a veternom počasí divákom veľmi chýbala možnosť občerstvenia, pretože reštaurácia na štadióne PFK je pre rekonštrukciu stále zatvorená.

Základné zostavy

PFK: Hodulík –  Halás, Chebeň, Gabriel, Nozdrovický, Valachovič, Koprda, Smieřička, Kukuč, Scheik, Rožník
OFK Trebatice: Valovič – Žilka, Kusý, Zelenay, Svitek, Nosko, Líška, Horváth, Kurinec, Talajka, Bališ.