Blog Petra Remiša: Ruský King Kong

  • Blogy / Blogy
  • 13. januára 2012, 09:43
  • Autor:

Niekedy je ťažké si priznať, že žijete v omyle. Vezmime si také gorily. Donedávna sme poznali len gorily horské a nížinné. Netušili sme, že existuje druh, o ktorom Brehmov atlas cicavcov mlčí: Gorila podzemná.

Tento tvor žije medzi Štrbským Plesom a Bratislavou. Mnohí potrimiskári sa snažili jeho existenciu spochybniť. Tvrdili, že je to zatúlaný Yeti, ktorého Podtatranci volajú „ruský King Kong“. Nikto ho vraj naživo nevidel.

Všetko sa zmenilo v deň, keď kamery zachytili gorilu podzemnú na tlačovke Mory N.

Na ohrozený druh začal najväčší hon v dejinách samostatného Slovenska. Noviny sa predháňali v militantných titulkoch: „Gorilu vyšetrujú tri policajné útvary“, „Gorilu aktéri spochybňujú“, alebo „Fera načapali pri gorile“.

Našťastie tie plátky nečítam. Zbytočne by som sa vytočil.

Dosť ma už rozčúlil ten kanadský poľovník, ktorý je posadnutý myšlienkou strčiť nášho jediného primáta do zamrežovaného výbehu. Úbohé zviera sa teraz skrýva v konšpiratívnom byte, kde za stenou snorí nejaká Siska.

Dlho som dumal, čo prilákalo toho inteligentného tvora k nám, na večne zamračené Slovensko. Toto je moja teória: Páči sa mu Opičák od Elánu, neštípu tu muchy tse-tse a môže sa páriť s 99 % neobyčajných ľudí (geneticky sa veľmi nelíšia). 

Okrem toho tu má všade dosť žranice. 

Sme predsa banánová republika, či…?

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela