Simančíková majsterkou troch krajín

  • Šport / Ostatné športy
  • 11. januára 2012, 14:09
  • Autor:Š. Gregorička

PIEŠŤANY – Piešťanská krasokorčuliarka Monika Simančíková si pripísala na svoje konto ďalší úspech. Táto 16-ročná zverenkyňa trénera Vladimíra Dvojnikova sa stala v kategórii žien v Ostrave medzinárodnou majsterkou Českej republiky, Poľska a Slovenska na rok 2012. V súčasnosti sa pripravuje na majstrovstvá Európy, ktoré sa uskutočnia v závere januára v anglickom Sheffielde.

Monika vyhrala v Ostrave krátky program i voľnú jazdu a v celkovom súčte získala 135,38 bodu. Na slovenskom krasokorčuliarskom tróne vystriedala Alexandru Kunovú, ktorá napokon skončila štvrtá. Spoločnosť na stupňoch víťazov robili študentke piešťanského Gymnázia Pierra de Coubertina ďalšia Slovenka, v USA žijúca Nicole Rajičová, a Poľka Kamieniecká. Simančíková vyhrala súťaž s vyše desaťbodovým náskokom. V ostatných kategóriách dominovali krasokorčuliari z Česka a Poľska. „Monika výborne zvládla krátky program, po ktorom mala pred súperkami päťbodový náskok. Vo voľnej jazde urobila niekoľko chýb, no tým sa nevyhli ani jej súperky a napokon šampionát suverénne vyhrala,“ zhodnotila Monikino vystúpenie jej mama Eva, ktorá okrem iného prezradila v rozhovore aj pár informácií z príprav.

Rozhovor s mamou úspešnej krasokorčuliarky Evou Simančíkovou prinesieme v pripravovanom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela