Po meste rozmiestnili biele kontajnery na šaty

  • Spravodajstvo
  • 10. januára 2012, 15:28
  • Autor:IP

PIEŠŤANY – V Piešťanoch pribudli ďalšie kontajnery. Osem bielych veľkokapacitných nádob, ktoré sú rozmiestnené na sídliskách, je určených na použité oblečenie, ale aj obuv či hračky. V najbližších týždňoch by mal dodávateľ priviezť ďalšie dva.

Obyvatelia Piešťan zaznamenali, že v uliciach niektorých sídlisk pribudli veľké biele kontajnery. Spoločnosť Revenge ponúkla totiž radnici možnosť zberu staršieho šatstva, obuvi a hračiek. Mestu však nevzniknú v súvislosti s týmto separovaným zberom žiadne finančné náklady. „Táto ponuka nám prišla vhod, pretože už dlhšie zaznamenávame požiadavky občanov na zber šatstva. Doteraz sa to riešilo cez Zariadenie sociálnych služieb Domum,“ povedal vedúci referátu životného prostredia mestského úradu Ján Baranovič. Firma dodala bezplatne kontajnery a vyzbieraný odpad by mali zužitkovať – recyklovať až na 96 percent. Šatstvo z Piešťan poputuje do triedičky v Českej republike. Istú časť využije firma na ďalší predaj v second handoch.

Momentálne sa odpadové nádoby nachádzajú na sídlisku A. Trajan, na sídlisku Juh, tiež na Prednádraží, Valovej a Vážskej ulici. Ďalšie kontajnery ešte dodajú na Vodárenskú a na sídlisko N. Teslu.
0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela