EM Photography: Fotenie účesov by Ľuboš Bórik

  • Blogy
  • 7. januára 2012, 09:41
  • Autor:EM Photography

Piešťanci Erik „Eriino“ Ďuriš a Marek „Švaco“ Švančara sa rozhodli zužitkovať svoje niekoľkoročné skúsenosti z oblasti fotografie a v roku 2009 založili projekt E.M.Photography (Erik.Marek.Photography), v rámci ktorého ponúkajú začínajúcim i skúsenejším fotografom cenné rady pri vytváraní kreatívnych fotografií. Na webe Piešťanského týždňa vám budú prinášať v jednotlivých epizódach nielen rady, ale i rozhovory so zaujímavými ľuďmi z oblasti fotografie či rôzne fotoreporty. Dnes si môžete pozrieť backstage video od Ľuboša, ktorý fotil účesy.

Pri fotení použil Ľuboš techniku Nikon SB 25 v dáždnikovom softboxe, Minolta 4000AF, s ktorým dosvecoval účesy. Z hľadiska svietenia to nebolo nič zložité. Jedno hlavné svetlo bol dáždnikový softbox a – druhé na osvetlenie vlasov a oddelenie od pozadia – zase malý 45x45cm softbox. "Ten som používal najprv normálne, ale chcelo to ostrejšie svetlo, tak som dal dole predný difúzer," prezradil Ľuboš.

A čo nám Ľuboš odporúča?


"Nielen pri účesoch vrelo každému odporúčam fotiť priamo do PC vždy, keď sa dá. Človek si nemôže všimnúť všetko. Keď si strážim správne zaostrenie, kompozíciu a snažím sa z neprofesionálnej modelky dostať dobrú pózu a výraz, tak jej spadne do čela prameň vlasov, vylezie visačka zo šiat, alebo niečo podobné. Ak sa na to ďalší traja hneď pozerajú na notebooku, omnoho lepšie sa koriguje," dodal.

Viac podobných článkov nájdete na emphotography.eu

video: youtube.com

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 30. januára. V Piešťanoch sa 30. januára 1911 narodil akademický sochár Valér Vavro. Meniny má Ema.
  • 29.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana