Flog FioreLiny: BICICLETTA

  • Blogy
  • 3. januára 2012, 12:37
  • Autor:

Dnes som sa vybrala tam, kde to mam najradšej. Do parku. Tentokrát však na bicykli (BICICLETTA). Docvaklo mi, že Miláno je príliš veľké na to, aby som ho prešla celé pešo. Musím si šetriť svoje nožičky. Tak šup do garáže pre bicykel a ide sa! Slniečko svieti, v parku si vyzliekam bundu a sedím na lavičke len v svetríku.

Rozdiely medzi slovenskými parkmi a tými milánskymi sú značné. Milánske sú neskutočné krásne upravené. Tráva je pokosená vždy a všade. Nie je mi jasné, kedy ju kosia, keďže som dosiaľ pri tejto činnosti nikoho nezastihla. 

Každých 100 metrov si môžete pohodlne sadnúť na lavičky. Žiadne ošarpané a doničené lavičky. Možno nie ani najnovšie, ale stále lákajúce na posedenie.

Každých 200 metrov nájdete telefónnu búdku na zavolanie SOS. Všetko pre bezpečnosť! 

Každých 500 metrov nájdete zdroj pitnej vody. Nielen v parkoch, ale po celom meste.

Čiže zatiaľ sú dve veci isté: nikto vás nezabije a neumriete od smädu :D. 

Neuvidíte tu žiadne odpadky a všetky parky sú vybavené nočným osvetlením.

Začínam chápať, čo znamená „bohaté“ Miláno. Kde sú ´prachy´, tam sa všetko dá. Dá sa pokosiť tráva, zatrieť grafity i vysadiť nové stromy. Sú prachy na postavenie ihrísk pre deti, na výstavbu nových nákupných zón, na mestskú políciu každú nedeľu a stredu (keď sa hrá v San Sire futbalový zápas), na školské kluby…

…na to, aby ste v meste nielen žili, ale žili dobre.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 2. februára. Tento deň je Svetovým dňom zasväteného života a Svetovým dňom mokradí. Meniny má Erik, Erika.
  • 01.02.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 1. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika