Osem majstrovských titulov pre plavcov PPK Piešťany

• Plávanie / Šport
  • 30. decembra 2011, 09:16
  • Autor:(šg)

TRENČÍN/PIEŠŤANY – Na zimných majstrovstvách Slovenska v plávaní seniorov, juniorov a 14-ročných žiakov v Trenčíne získali plavci piešťanských klubov celkove 21 medailí. Výborne si počínali hlavne plavci Piešťanského plaveckého klubu, ktorí získali 18 medailí a v kategórii junioriek boli so 14 cennými kovmi, z toho ôsmimi titulmi, najúspešnejším klubom šampionátu. Postaralo sa o predovšetkým juniorské duo Agáta Malíková a Katarína Hollá.

Malíková sa stala juniorskou majsterkou Slovenska na 100 a 200 metrov polohové preteky, 50 a 100 m prsia a na 50 m motýlik. Okrem toho bola tretia na 50 a 200 m vsp. a na 100 m motýlik. Hollá získala tri tituly, keď bola prvá na 50 a 100 m vsp. a na 50 m znak. Navyše bola druhá v pretekoch na 100 a 200 m znak a 200 m vsp. Juraj Bílený pri svojom prvom štarte v kategórii juniorov skončil dvakrát deviaty. Medailovú bilanciu PPK Piešťany rozšírili dievčatá v kategórii žien, kde získali štyri medaily. Agáta Malíková skončila tretia na 50 m motýlik, 100 a 200 m pol. preteky (vo všetkých troch disciplínach kraľovala reprezentantka Katarína Listopadová z J&T Bratislava). Katarína Hollá pridala striebro z pretekov na 200 m znak. Obe spomínané plavkyne sa prestavili aj v štafetách. V pretekoch na 4×50 m pol. preteky obsadili spolu s V. Kaffkovou a K. Kaffkovou piate miesto a rovnaká priečka patrila plavkyniam PPK aj v kraulovej štafete na 4×50 m. Tú plávali Hollá, K. Kaffková, Bilená a Malíková. Okrem toho skončila Vanda Kaffková v kategórii žiačok štvrtá na 100 m pol. preteky a 100 m motýlik.

Z plavcov ŠPK Kúpele Piešťany sa dostali na stupne víťazov Lukáš Melicháč a Nikolaj Tóth. Melicháč bol medzi 14-ročnými žiakmi druhý na 1500 m vsp. a tretí na 400 m vsp. Tóth obsadil ako jeden z najmladších juniorov tretie miesto na 200 m prsia.