E. M. Photography: 8. Epizóda – Gélové filtre

  • Blogy
  • 27. decembra 2011, 12:52
  • Autor:

Piešťanci Erik „Eriino“ Ďuriš a Marek „Švaco“ Švančara sa rozhodli zužitkovať svoje niekoľkoročné skúsenosti z oblasti fotografie a v roku 2009 založili projekt E.M.Photography (Erik.Marek.Photography), v rámci ktorého ponúkajú začínajúcim i skúsenejším fotografom cenné rady pri vytváraní kreatívnych fotografií. Na webe Piešťanského týždňa vám budú prinášať v jednotlivých epizódach nielen rady, ale i rozhovory so zaujímavými ľuďmi z oblasti fotografie či rôzne fotoreporty. V dnešnej epizóde sa pozrieme na využitie gélových filtrov pri fotení.

Gélové alebo korekčné filtre sa používajú hlavne pri umelom osvetlení na koreciu teploty svetla alebo ako vkusný efekt na dotvorenie atmosféry.

Vyrábajú sa väčšinou z hrubšej fólie. Nemusíte sa preto báť, že sú náchylné na poškodenie. Kúpiť ich môžete v rôznych farebných odtieňoch, takže si určite každý nájde to, čo práve potrebuje.


Viac na stránke EM Photography.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 2. februára. Tento deň je Svetovým dňom zasväteného života a Svetovým dňom mokradí. Meniny má Erik, Erika.
  • 01.02.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 2. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika