U Satinských darčeky rozdával škriatok Titi

  • Kultúra a spoločnosť
  • 24. decembra 2011, 08:20
  • Autor:ip

Pri svojej nedávnej návšteve Piešťan, keď prišla predstaviť novú knihu výletov svojho otca, si Lucia Satinská zaspomínala na trávenie vianočných sviatkov v ich rodine.

Ráno chodia zapáliť sviečku na cintoríny – starým rodičom a otcovi. Potom podľa „pôstnych tradícií“ obedujú koláče a chystajú večeru. „Keď sa začne stmievať, prichádza na rad štedrovečerná prechádzka. Pôvodne to bolo preto, že vtedy Ježiško k nám chodil rozdávať darčeky a mama vyprážala kapra. Tá prechádzka však nie je iba tak. Musíme si tipnúť, koľko uvidíme zasvie-tených vianočných stromčekov,“ vysvetľuje L. Satinská.

Štedrá večera sa začína oblátkami s medom a cesnakom, potom nasleduje kapustnica bez klobásy a ďalej klobásy bez kapustnice. Musia byť aspoň tri druhy klobás. Tie ochutnávajú a vyhodnocujú. Ďalej

ide ryba s octovým a majonézovým šalátom. „Potom už nevládzeme nič, len funíme pod stromčekom. Keď sme boli s bratom malí, tato nám hovoril, že darčeky nosí škriatok Titi. Ten býval na ufe na Novom moste,“ prezradila L. Satinská. 
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 2. februára. Tento deň je Svetovým dňom zasväteného života a Svetovým dňom mokradí. Meniny má Erik, Erika.
  • 01.02.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 1. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika