Blog Petra Remiša: Záhada zmiznutých ponožiek

  • Blogy / Blogy
  • 20. decembra 2011, 09:25
  • Autor:

Posledná adventná nedeľa je za nami, nastal čas bilancovania. Začnem smutným konštatovaním: Rok 2011 bol rokom stagnácie. Napriek opakovaným kurzom strojopisu píšem stále iba dvomi prstami: Ľavým a pravým ukazovákom.

Okrem toho som nevyriešil záhadu zmiznutých ponožiek.

Každý týždeň mi pračka zožrala niekoľko. Výsledkom bolo more ponožiek bez páru. Naposledy som prišiel na pohovor do váženej firmy v kombinácii: žltá členková ponožka – čierna podkolienka.

Rozobral som ten pekelný stroj, no ponožiek nikde. Až keď som pračku pekne poprosil o zľutovanie a kúpil jej sódu na pranie, stal sa zázrak: Ponožky mizli ďalej, ale v bubni som začal nachádzať bavlnené spodky.

To prebudilo vo mne záujem o históriu mužskej spodnej bielizne. Došiel som až po Leva Nikolajeviča Tolstého, ktorý sa v zime 1910 vybral do šíreho sveta bez spodkov a pri čakaní na vlak premrzol na kosť.

Lev bol za mladi výmyselník, čiže idea-maker. Vymyslel tzv. „tolstojoviny“:

a)    Jedz málo, vyhýbaj sa sladkostiam.
b)    Vyhýbaj sa ženám.

Zapáčilo sa mi to. Poctivo som sa tým riadil, až kým som nenarazil na ďalší Levov výrok: „Ak ťa v noci napadne, že voľačo potrebuješ urobiť, vstaň a urob to.“ V noci som teda vstal z postele a prelustroval všetky zákusky v špajzi.

Ale čestné pionierske: Ženám sa celý rok vyhýbam!

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 30. januára. V Piešťanoch sa 30. januára 1911 narodil akademický sochár Valér Vavro. Meniny má Ema.
  • 29.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana