Mestá sa chcú presadiť v cestovnom ruchu

  • Spravodajstvo / Región
  • 19. decembra 2011, 08:17
  • Autor:sita

TRNAVA – Oblastnú organizáciu cestovného ruchu zakladá Trnava spoločne s okolitými obcami. Nová organizácia by mala oživiť cestovný ruch v regióne. Jej valné zhromaždenie chce primátor Vladimír Butko zvolať v priebehu januára budúceho roku.

Organizácia si kladie za cieľ dostať územie Trnavy a okolia do pozície jednej z najvýznamnejších turistických destinácií na Slovensku, minimálne pre domáci, rakúsky a český trh. K hlavným aktivitám bude patriť propagovanie silnej turistickej značky destinácie Trnava na trhu turizmu, cielené vytváranie jej pozitívneho imidžu, prepájanie služieb turizmu do komplexných produktov destinácie a podpora vzniku nových produktov.

Mestské zastupiteľstvo v Trnave odsúhlasilo členský príspevok vo výške 13-tisíc eur, nová organizácia získa od samosprávy aj peniaze na prevádzkovanie informačnej kancelárie a propagáciu mesta. Podľa zákona o podpore cestovného ruchu môžu takéto organizácie získať od štátu dotáciu na realizáciu aktivít, ktoré sú spojené s hlavným predmetom jej činnosti. V prípade Trnavy by mohla dotácia na budúci rok dosiahnuť takmer 60-tisíc eur.

Oblastnú organizáciu cestovného ruchu s rovnakými cieľmi zakladajú aj Piešťany spoločne so susednými obcami. Táto sa bude orientovať na propagovanie kúpeľníctva a turistických aktivít, ktoré sú naviazané na toto odvetvie.

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
nedeľa, 5. februára 2023
Meniny má Agáta, zajtra Dorota