Vianočný punč rozdával primátor z bufetu Pod Lipou

  • Kultúra a spoločnosť
  • 12. decembra 2011, 15:55
  • Autor:vd

PIEŠŤANY – Po prvýkrát podával primátor mesta Piešťany Remo Cicutto vianočný punč z novo zrekonštruovaného bufetu pod lipou. Jeho kolegyne ponúkali obyvateľov vianočným pečivom, medzi ktorým nechýbala ani štrúdľa.

„O punč bol dnes väčší záujem, čaj nechcel skoro nikto,“ žartoval primátor a popritom zvolával ľudí a podával im plastový pohárik s punčom. „Ochutnal som ho i ja, v tejto zime sa lial do hrdla sám,“ podotkol jeden zo Staropiešťancov a punčom spláchol  oškvarkový pagáčik, pri ktorom kuchárky nešetrili chrumkavou na drobno pomletou pochutinou.

V čase rozdávania punču sa z tribúny ozýval spev nevidiaceho speváka Eurovízie Maroša Banga, ktorého v tretiu adventnú nedeľu sprevádzala hodinovým koncertom jeho manželka. Napriek tomu, že tento Trnavčan neštudoval hudbu, ba nepozná ani noty, vďaka vynikajúcemu sluchu sa naučil hrať na niekoľkých hudobných nástrojoch. V Piešťanoch  si jeho koncert vypočulo asi päťsto ľudí.

Len čo Bangovci zišli za pomoci bielych paličiek a najmä dobrých ľudí z pódia, primátor mesta zapálil svetielko ďalšej sviečky na adventnom venci.  Blikalo počas celého charizmou naplneného vystúpenia vokálnej skupiny Sklo. V jej repertoári sú piesne duchovné, madrigaly, renesančné, ale aj ľudové. V Piešťanoch zaspievali aj starú anglickú vianočnú koledu, či černošské spirituály.
((myvideo:1))

0 Shares

Najnovšie správy

Na Ulici Jána Hollého v Pobedime sa v piatok 3. februára šmyklo osobné auto tak, že ostalo visieť prednou časťou…
  • 06.02.2023, 23:47
  • Krimi / Spravodajstvo / Región
Dnes je streda 8. februára. Tento deň je Dňom pre bezpečnejší internet. Meniny má Zoja.
  • 07.02.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 8. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko