Blog Petra Remiša: HÚREBRAM

  • Blogy / Blogy
  • 12. decembra 2011, 12:28
  • Autor:

Vážení priatelia! Dovoľte, aby som Vás informoval o založení občianskeho združenia HÚREBRAM. Jeho cieľ vystihuje už samotný názov: Hnutie za úplnú rehabilitáciu bravčovej masti.

Pamätáte si ešte na časy, keď sa všetko vysmážalo na bravčovej masti, ktorú nikto nepovažoval za zdraviu škodlivú? Keď sme tukom ošetrovali zimnú obuv,  natierali jazvy, mazali pánty a vylepšovali hriatô?

Zhrnuté a podčiarknuté: HÚREBRAM je za návrat týchto zlatých časov. Stratégia je jednoduchá:

1) Zakázať reklamu umelej hmoty predávanej ako margarín, ktorá robí z ľudí idiotov. Legislatívne obmedziť halucinácie šarlatána Dr. Strukovského, prezývaného tiež  „Sójový Megaškrtič“.

2) Propagovať masť ako ideálnu potravinu v časoch krízy, ktorá nášmu národu pomohla prežiť uhorské jarmo aj násilné poturčovanie. Len nedostatok oravskej slaniny zabránil tomu, že sme nerozprášili nacistov v SNP.

3) Oslobodiť predaj masti a oškvarkov od DPH.

4) Apelovať na Európsku komisiu, aby zapísala slovenskú masť do Registra chránených zemepisných označení.

5) Rozširovať fakt, že masť netreba konzervovať, ani dovážať, čím chránime životné prostredie viac, než všetky veterné elektrárne v Dolnom Rakúsku.

Vážení budúci členovia HÚREBRAM-u! Už naši starí otcovia vedeli, že ani cisárov alchymista nevyrobí z margarínu jedlý pagáč. Riadili sa heslom: Žiadne mlieko, žiadne syry, iba masť ti dodá sily.

Ak sa preto dočítate o jej škodlivosti, radšej skončite s čítaním. 

0 Shares

Najnovšie správy

Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana