V Piešťanskom týždni 49 sa dočítate

  • Spravodajstvo
  • 5. decembra 2011, 16:34
  • Autor:

V Piešťanskom týždni 49, ktorý nájdete v predaji od utorka 6. decembra, sa dočítate.

CVČ Ahoj: Šafárili až dožrali zodpovedných

Radnica vykonala na základe uznesenia z októbrového mestského zastupiteľstva kontrolu v Centre voľného času Ahoj (CVČ). V niekoľkých oblastiach boli zistené viaceré pochybenia. Informoval o tom na tlačovej besede poslanec za SMER-SD Michal Hynek. Tieto pochybenia minulý týždeň prerokovali za účasti primátora mesta Rema Cicutta, hlavného kontrolóra Petra Konečného a riaditeľky centra Kataríny Babičovej.

Opilecká kovbojka v piešťanských uliciachScéna ako z akčného amerického filmu sa odohrala v uliciach Piešťan, keď hliadka mestskej polície (MsP) v pondelok 28. novembra spozorovala vozidlo, ktoré vošlo do zákazu vjazdu za obchodným centrom Aupark. Na vodiča si chcela posvietiť bližšie, no ten zrazu začal prudko cúvať.

Chodníky sa v zime menia na časované bombyNielen lekári, ale aj poisťovací agenti vedia vymenovať najčastejšie úrazy, s ktorými ich ľudia navštevujú po páde na šmykľavom chodníku či ceste. Zdanlivo nevinný úraz môže spôsobiť nielen dlhú práceneschopnosť, ale aj problémy v rodine, ktoré vyplynú z imobility. Treba sa postarať o chorého i chod domácnosti. Okrem problémov so zabezpečením starostlivosti o maróda vyvstane ďalší problém, kde vziať peniaze? Nízke nemocenské dávky nepokryjú ani náklady na liečbu. A máme problém.

V Dubovanoch rástla marihuana za pol miliónaDoslova marihuanový sad objavili policajti na pozemku rodinného domu v obci Dubovany. Ide naozaj o obrovský drogový úlovok, hodnota na čiernom trhu by sa vyšplhala až na zhruba pol milióna eur. Dvadsaťtri rastlín Cannabis indica – konopy hašišovej – dosahovalo výšku tri metre!

Za udržanie predajne bojujú formou petícieAž 524 ľudí sa v petícii vyslovilo proti zrušeniu predajne potravín COOP Jednota Trenčín na Kukučínovej ulici v Piešťanoch. Za jej zrušením by mal byť pokles tržieb.

S prírodným kinom by sa konečne malo niečo robiť!Od roku 1997 je zatvorené prírodné kino, ktoré bolo v minulosti veľmi populárne, a to nielen medzi Piešťancami. Nezávislý poslanec Jozef Malík na poslednom stretnutí zastupiteľstva dal návrh, aby mesto pirpravilo podmienky verejnej obchdonej súťaže na prenájom tohto objektu. Všetci prítomní poslanci s mladým kolegom súhlasili.

Marcel Mihalik: Návrh zákona je pre mestské polície likvidačnýNáčelníci mestských polícií (MsP) žiadajú stiahnuť návrh zákona o obecnej polícii. V medzirezortnom pripomienkovaní je k nemu až 109 zásadných pripomienok! Združenie náčelníkov obecných a mestských polícií Slovenska (ZNOMPS) o tom rozhodlo na svojom sneme, ktorý sa konal počas posledného novembrové týždňa v Liptovskej Sielnici. K ich výzve sa pripojilo tiež Združenie miest a obcí Slovenska. O príčinách sa Piešťanský týždeň pozhováral s náčelníkom MsP a zároveň členom prezídia ZNOMPS Marcelom Mihalikom.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
streda, 8. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko