Nové zmluvy zatiaľ nepodpísali

  • Spravodajstvo
  • 5. decembra 2011, 13:34
  • Autor:sita

TRNAVA – Nové pracovné zmluvy vo Fakultnej nemocnici v Trnave zatiaľ nepodpísal ani jeden lekár z tých, ktorým sa k 1. decembru skončil pracovný pomer. Na personálne oddelenie nemocnice prišiel predpoludním predseda trnavského Lekárskeho odborového združenia Patrik Princ.

Nemocnica podľa príkazu ministra zdravotníctva Ivana Uhliarika pripravila nové zmluvy pre všetkých lekárov, ktorí odišli. Zapracované sú do nich podľa Paveleka všetky náležitosti, ktoré vyplývajú z memoranda prijatého vládou a Lekárskym odborovým združením. Lekári, ktorí výpovede nepodali, ich budú mať zapracované do dodatkov k platným pracovným zmluvám.

Pavelek dnes informoval bezpečnostnú radu obvodu Trnava, že sa nemocnici podarilo počas víkendu po nástupe dvoch lekárov obnoviť činnosť neurologického oddelenia. Situácia sa zlepšila aj na internom oddelení, kde prišlo do práce pätnásť lekárov. Bezpečnostná rada zaznamenala jednu sťažnosť na zdravotnú starostlivosť poskytovanú pľúcnym oddelením trnavskej nemocnice. Podľa jej predsedu Jozefa Kloknera sa týka obdobia ešte pred odchodom lekárov z nemocnice.

0 Shares

Najnovšie správy

streda, 1. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika