Nemocnica pripravila pre lekárov nové zmluvy

  • Spravodajstvo
  • 4. decembra 2011, 10:20
  • Autor:sita

TRNAVA – Fakultná nemocnica v Trnave má pripravené pre lekárov nové pracovné zmluvy, ktoré im zabezpečujú vyššie platy podľa dohody medzi vládou a Lekárskym odborovým združením. Podľa riaditeľa Gabriela Paveleka zmluvy zatiaľ nikto z lekárov neprišiel podpísať.

"My máme všetko pripravené podľa pokynov z ministerstva zdravotníctva, len z lekárov zatiaľ neprišiel ani jeden,“ povedal Pavelek. Personálne oddelenie nemocnice je dnes otvorené od 8.00 do 18.00. Nové zmluvy sa budú týkať 190 lekárov. Z pokynov vedenia lekárskych odborárov vyplýva, že lekári by zmluvy mali podpisovať až po kontrole ich právnikom.
   
V trnavskej nemocnici dnes obnovili činnosť neurologického oddelenia, ktoré bolo od piatku zatvorené pre nedostatok lekárov. Okrem centrálneho príjmu už v obmedzenej miere funguje aj lôžková časť, takže prevážanie pacientov do Galanty nie je potrebné. Sťahovanie pacientov z Galanty podľa Paveleka príde na rad až v priebehu týždňa. Všetky ďalšie kliniky a oddelenia nemocnice fungujú v bežnom víkendovom režime.

0 Shares

Najnovšie správy

S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema