Záhradníci žijú ochranou prírody

  • Kultúra a spoločnosť
  • 30. novembra 2011, 15:59
  • Autor:ar

PIEŠŤANY – Environmentálnym aktivitám sa na Strednej odbornej škole záhradníckej (SOŠZá) v Piešťanoch venujú už dlhé roky. V septembri sa zapojili aj do medzinárodného projektu Zelená škola, ktorého cieľom je pomôcť školám nájsť cestu zmeny k zdravšej, „zelenšej“ a aktívnejšej škole i spoločnosti.

"Najväčší rozdiel oproti iným environmentálnym projektom je v tom, že v programe Zelená škola zapájame žiakov do splnenia siedmich bodov. V minulých rokoch sme sa zapojili do viacerých projektov, za všetky spomeniem Lesoochranársku školu, Enersol SK a podobne. Tento rok naša škola organizovala Deň zdravia a výživy. Ako jedna z mála škôl sme sa zapojili aj do Týždňa vedy a techniky, nabudúci týždeň pripravujeme Deň zelenej energie," povedala nám o environmentálnych aktivitách na škole Iveta Jakubcová. Na Dni zelenej energie v Trnave sa študenti SOŠZá predstavia os projektami o biomase, rýchlorastúcich drevinách a grafickým projektom na veternú energiu. Prezentovať sa budú i kvetinovými aranžmánmi vyrobenými z čisto prírodných materiálov.

Nielen o projekte Zelená škola a ochrane prírody sme sa porozprávali so študentami i pedagógmi na SOŠZá v Piešťanoch.
((myvideo:1))

((myvideo:2))

Bližšie informácie prinesieme v jednom z pripravovaných čísiel Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich