Riaditeľ nemocnice je pripravený podať trestné oznámenia

  • Spravodajstvo
  • 29. novembra 2011, 13:04
  • Autor:sita

TRNAVA – Lekári vo fakultnej nemocnici v Trnave sa budú riadiť zákonmi platnými v Slovenskej republike. V súvislosti s vyhlásením núdzového stavu to uviedol predseda tamojšieho Lekárskeho odborového združenia Patrik Princ.

Podľa jeho názoru núdzový stav v prípade trnavskej nemocnice platí len na anestéziológii. "Len anestéziológov sa teda bude týkať povinnosť nastúpiť do práce,“ povedal Princ. Riaditeľ nemocnice Gabriel Pavelek tvrdí, že to nie je pravda. "Existuje uznesenie vlády z 28. novembra, podľa ktorého sa núdzový stav týka aj Fakultnej nemocnice v Trnave. Je len na mne, ktorým lekárom nariadim pracovnú povinnosť. Ak takto určenú pracovnú povinnosť niekto nebude akceptovať, okamžite podávam trestné oznámenie na toho lekára,“ povedal Pavelek. Dodal, že nevie, odkiaľ sa šíri dezinformácia o platnosti núdzového stavu len pre anestéziológov.

Najhoršia situácia v trnavskej nemocnici bude po 1. decembri na neurológii, kde podali výpovede všetci lekári. Problém by po tomto termíne bol aj s anestéziológmi. Žiadne výpovede neeviduje vedenie nemocnice na detskej klinike, gynekologicko-pôrodníckej klinike a onkológii.

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
nedeľa, 5. februára 2023
Meniny má Agáta, zajtra Dorota