Exhibícia na počesť Demitru s Pálffym, Šatanom i Jánošom

  • Hokej / Šport
  • 29. novembra 2011, 11:58
  • Autor:sita/red

TRENČÍN – Pri príležitosti nedožitých 37. narodenín tragicky zosnulého hokejistu Pavla Demitru sa dnes o 17.30 hod. uskutoční v Trenčíne exhibičné stretnutie medzi extraligovým klubom Dukla Trenčín a slovenskou reprezentáciou. Na exibičnom zápase sa predstavia v drese slovenskej reprezentácie aj útočník Branislav Jánoš z ŠHK 37 Piešťany, Žigmund Pálfy či Miroslav Šatan. Výnimočný duel zorganizovali klub Dukla Trenčín a Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH).

"Prišli sme s myšlienkou pripomenúť si Pavla Demitru zorganizovaním exhibičného stretnutia a v úzkej spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja pripravíme pre fanúšikov zápas medzi A-tímom Dukly a slovenskou reprezentáciou. Stretnutie sa uskutoční presne v deň Pavlových nedožitých narodenín – 29. novembra 2011 o 17.30 h," povedal predseda predstavenstva Dukly Trenčín Jozef Mitocha a pripomenul, že v tejto tradícii by chceli pokračovať aj v budúcnosti. "V slovenskom reprezentačnom drese nastúpia na trenčiansky ľad všetci hráči zo slovenskej extraligy, ktorí nás reprezentovali na nedávnom Nemeckom pohári, doplnení o hráčov, ktorí mali v národnom tíme blízky vzťah k Pavlovi Demitrovi. V slovenskom reprezentačnom drese tak budú môcť fanúšikovia vidieť Žigmunda Pálffyho, Miroslava Šatana, Radoslava Suchého či Branislava Jánoša," cituje szlh.sk generálneho sekretára SZĽH Otta Sýkoru.

Po jaroslavľskej tragédii vedenie SZĽH avizovalo, že celá sezóna 2011/2012 bude venovaná pamiatke Pavla Demitru a blížiaci sa zápas sa logicky ponesie taktiež v tomto duchu. "Celú sezónu si budeme na reprezentačných dresoch pripomínať pamiatku Pavla Demitru a v utorok 29. novembra 2011 budú mať na dresoch číslo 38 oba tímy," pripomenul riaditeľ Marketingu SZĽH Rastislav Antala.
   
Počas zápasu budú mať fanúšikovia jedinečnú možnosť zakúpiť si knižnú publikáciu o živote Pavla Demitru, ktorú pokrstia počas prvej prestávky utorňajšieho súboja, v deň nedožitých 37. narodenín Pavla Demitru. "Som rád, že sa autorom a zostavovateľom knihy podarilo dokončiť publikáciu, ktorá mapuje hokejový život tohto jedinečného hokejistu. Po oficiálnom krste knihy, ktorý sa uskutoční počas prvej prestávky stretnutia, si záujemcovia budú môcť knihu zakúpiť už priamo na trenčianskom štadióne," doplnil šéf hokejovej Dukly Jozef Mitocha.

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie na exhibičný zápas v Trenčíne:

Brankári: Branislav Konrád (HC Slovan Bratislava), Juraj Šimboch (HK Nitra),

Obrancovia: Marek Ďaloga, Ján Mucha (obaja HKm Zvolen), Ivan Jankovič (HK 36 Skalica), Michal Novák, Ján Tabaček (obaja HC Košice), Radoslav Suchý (HK Poprad), Milan Hruška (HK Nitra), Ivan Švarný (HC Slovan Bratislava)

Útočníci: Libor Hudáček, Roman Kukumberg, Miroslav Šatan, Martin Bakoš (všetci HC Slovan Bratislava), Michel Miklík, Vladimír Dravecký, Marcel Haščák (všetci HC Košice), Branislav Jánoš (ŠHK 37 Piešťany), Patrik Lušňák, Žigmund Pálffy, René Školiak (všetci HK 36 Skalica), Michael Vandas (HK Poprad).

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 26. februára 2024
Meniny má Viktor, zajtra Alexander