V Piešťanoch oslavovalo Katarínu 584 žien

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 28. novembra 2011, 13:42
  • Autor:V. Dusíková

PIEŠŤANY – Ak by sme sa mali držať slovenských pranostík, tohtoročné Vianoce budú z časti na blate, ale možno napadá aj sneh. Predpokladáme tak podľa toho, že svätá Katarína bola taká i onaká. Zato piatková Katarínska zábava vo foyeri kina Fontána nevyzerala nijak mrazivo. V horúcich kolách pri speve a hudbe kapely Disk sa na parkete zvŕtali skôr narodení Piešťanci až do rána. Na stoloch bol dostatok vína i koláčov.

Zábava sa začala vystúpením žiakov základnej umeleckej školy a končila tanečnými kreáciami najvytrvalejších tanečníkov. A ako oslávili Katarínu neskôr narodení? „Ja som si nenechala ujsť štvrtkový koncert Slniečka v Coolturáku,“ prezradila jedna z 584 Katarín, ktoré žijú v našom meste. Mimochodom, viete že v Piešťanoch máme 15 540 žien? Znamená to, že Kataríny tu majú svoje silné zastúpenie. V  prepočítaní na percentá  dostaneme číslo 3,5.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko