Manipulovali s otvoreným ohňom, vyhorel im byt

  • Spravodajstvo
  • 28. novembra 2011, 09:42
  • Autor:HaZZ/red

TRNAVA – Manipulácia s otvoreným ohňom bola v nedeľu 27. novembra príčinou vzniku požiaru v byte na Ulici Vladimíra Clementisa v Trnave. Z bytu na prvom poschodí sa valil dym, susedia preto privolali hasičov. Majiteľom bytu spôsobil požiar škodu vo výške 4 000 eur.

Po nahlásení dymenia z bytu vyrazili na miesto štyria príslušníci HaZZ v Trnave. "Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že horí byt na prvom poschodí. Nájomníčka sa v byte nenachádzala. Veliteľ zásahu si vyžiadal ďalšiu techniku a troch príslušníkov z dôvodu zložitosti objektu. Na lokalizáciu a likvidáciu bol použitý nástenný hydrant. Vstupné dvere bytu boli násilne otvorené s poškodením zámku za prítomnosti polície. Požiarom bola zachvátená jedna izba. Celý byt bol silne zadymený, preto boli použité dýchacie prístroje. Následne bol byt prekontrolovaný termokamerou. Zhorený nábytok bol vyhodený z okna, kde bol dohasený vysokotlakým prúdom. Priestor chodby a bytu bol odvetraný pomocou pretlakového ventilátora," informoval hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave Ivan Peťko. Po ukončení zásahu odovzdali byt správcovi.

V minulom týždni zasahovali hasiči v Trnavskom kraji pri 37 udalostiach. "Najviac, spolu 15 výjazdov, bolo uskutočnených k požiarom, deväť výjazdov k dopravným nehodám a šesť výjazdov k technickým zásahom. Vyskytli sa tri plané poplachy a uskutočnené boli štyri cvičenia. Pri týchto udalostiach bola jedna osoba usmrtená, zranených bolo 20 osôb a zachránených bolo celkom 24 osôb, z toho 16 pri dopravných nehodách a  osem pri tecnických zásahoch," uviedol I. Peťko.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 8. februára. Tento deň je Dňom pre bezpečnejší internet. Meniny má Zoja.
  • 07.02.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Na Ulici Jána Hollého v Pobedime sa v piatok 3. februára šmyklo osobné auto tak, že ostalo visieť prednou časťou…
  • 06.02.2023, 23:47
  • Krimi / Spravodajstvo / Región
streda, 8. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko