Basketbalistky BKM si vo finále nezahrajú

• 24. novembra 2011, 15:27
  • Autor:Š. Gregorička

PIEŠŤANY – Slovenský pohár v basketbale žien pokračoval v skupine Západ ďalším kolom. Ženy BKM Piešťany vyhrali na domácej palubovke nad rezervou Šamorína 70:60. Ani toto víťazstvo im však na postup do ďalších bojov nestačilo.

Piešťanky začali zápas dobre a postupne zvýšili svoje vedenie na 13:7. Hostky sa však potom osmelili a hra sa vyrovnala. Prvú desaťminútovku však vyhrali zverenky domáceho trénera Miloša Drgoňa o štyri body. Ďalšie dve štvrtiny sa Šamorínčanky zlepšili, no žiadne z družstiev nezískalo väčší ako osembodový náskok. Tri a pol minúty pred koncom viedli hostky o štyri body (60:56).

„Po povinnom striedaní pivotiek sa im však rozpadla koncepcia hry a do konca stretnutia už nedali ani bod. Naopak naše hráčky dokázali 14-bodovou šnúrou otočiť výsledok a napokon vyhrali o desať bodov. Naše akcie dobre dirigova-la Valentová a strelecky sa už tradične darilo Stankovej, ktorá nastrieľala 24 bodov,“ vylíčil nám záver tohto dramatického zápasu tréner Drgoň.

Body BKM: Stanková 24, Valentová 10, Žáková a Mináriková po 9, Varhaníková, Potroková a Tarabová po 4, Trajlínková a Briedová po 3. Rondošová nebodovala.

Štvrtiny: 17:13, 14:16, 15:21, 24:10.

Ešte viac správ zo športového diania v Piešťanoch a okolí nájdete v každom vydaní Piešťanského týždňa.