Kamera nasnímala páchateľa pri lúpeži

  • Spravodajstvo
  • 23. novembra 2011, 13:09
  • Autor:KR PZ/red

TRNAVA – Vďaka kamerovému systému nainštalovanému vo vchode bytového domu polícia vypátrala lupiča. Mladý Trnavčan prepadol v piatok 18. novembra pred 22.00 hod. v Trnave 52-ročného muža, ktorého museli ošetriť v nemocnici.

"Na prízemí bytového domu podišiel páchateľ k poškodenému a udrel ho do krku. Muž spadol na zem, kde páchateľ pokračoval v útoku. Od svojej obeti požadoval peniaze, ktoré potreboval na cigarety. Prehľadal mu zadné vrecká na nohaviciach, no peniaze nenašiel. Nato páchateľ odišiel ku vchodovým dverám, vzápätí sa ale vrátil a napadnutého muža ešte kopol. Poškodenému neulúpil nič, nakoľko peniaze u neho nenašiel," informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová. Pri lúpeži utrpel muž poranenia hlavy, ktoré mu ošetrili v nemocnici.

Vďaka nainštalovanému kamerovému systému polícia zakrátko páchateľa vypátrala a zadržala. Policajný vyšetrovateľ obvinil zo zločinu lúpeže v minulosti už trestaného 25-ročného Trnavčana. Zároveň spracoval podnet na jeho vzatie do väzby. V prípade uznania viny mu hrozí väzenie na tri až osem rokov.

Polícia by chcela v tejto súvislosti upozorniť občanov, aby boli opatrní a dávali si pozor, koho vpustia do vchodu. Nainštalovanie kamerového systému vo vchode patrí tiež medzi účinné opatrenia, ktoré môžu páchateľa od trestnej činnosti odradiť alebo následne pomôže polícii pri jeho vypátraní.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela