V Trnave odštartovali výstavbu golfového areálu

  • Spravodajstvo
  • 22. novembra 2011, 08:46
  • Autor:sita

TRNAVA – Výstavbu golfového odpaliska odštartovala v pondelok 21. novembra v Kamennom mlyne pri Trnave spoločnosť Golf Trnava. Na viac ako šesťhektárovej ploche by už v lete budúceho roku malo fungovať samotné odpalisko s dĺžkou 250 metrov, neskôr pribudne zázemie golfového klubu.

Pozemok pre nový športový areál poskytlo mesto Trnava formou výpožičky. Viceprimátor Bystrík Stanko vyslovil presvedčenie, že z golfu sa časom aj v Trnave stane masový šport, ako je to v niektorých iných krajinách. Ivan Novotný zo spoločnosti Golf Trnava si dal za cieľ zriadiť v Trnave tréningové stredisko mládeže na výchovu budúcich olympijských nádejí. Okrem odpaliska do roka podľa neho pribudne v areáli také zázemie, ktoré umožní tráviť v ňom celé dni rodinám s deťmi.

Netradičný začiatok výstavby tesne pred zimnými mesiacmi podľa Novotného súvisí s vhodnými agrotechnickými podmienkami na výsev trávy a výsadbu stromov.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko