Elektrotechnici majú domáci televízny štáb

  • Kultúra a spoločnosť
  • 22. novembra 2011, 13:20
  • Autor:V. Dusíková

PIEŠŤANY – V rámci pripomenutia Medzinárodného dňa študentstva a Dňa boja za slobodu a demokraciu sa v Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej uskutočnil Deň otvorených dverí. Vo foyeri priemyslovky vítali v piatok návštevníkov zväčša zo základných škôl súčasní študenti. Objavili sme tu aj domáci televízny štáb.

Kameraman s redaktorom spracovával reportáž z tohto podujatia. „Televízne štúdio má na našej škole dlhoročnú tradíciu,“ povedal nám riaditeľ školy Milan Tupý a odporučil nám nazrieť do učební a laboratórií školy. Videli sme v akých priestoroch sa učia študenti angličtinu, francúzštinu, nemčinu aj ruštinu, kde sa učia odborné elektrotechnické predmety. V rámci nich sa zdokonaľujú v navrhovaní plošných spojov, učia sa zvládnuť techniky meraní, zdokonaľujú sa v programovaní,  vedia rozobrať aj zložiť nový počítač.

„Ak sa naučíte vytvárať webové stránky, môžete na tom aj zarobiť, aj zmaturovať na jednotku,“ vysvetľoval študent priemyslovky svojim mladším kolegom zo základnej školy. Podľa riaditeľa v budúcom školskom roku môžu do školy prijať až 120 nových žiakov. „V súčasnosti máme šestnásť tried. V každom ročníku sú tri z elektrotechnickým zameraním a v jednej sú „tiskári“, to je skratka odboru technicko informačné systémy. V ňom sa naši študenti a študentky učia nielen dva jazyky, ale predovšetkým ekonomiku, úradnícke práce, ovládanie počítača na užívateľskej úrovni a mnohé iné cenné vedomosti a zručnosti potrebné pre prax,“ dodáva M. Tupý.
((myvideo:1))

((myvideo:2))

0 Shares

Najnovšie správy

Na Ulici Jána Hollého v Pobedime sa v piatok 3. februára šmyklo osobné auto tak, že ostalo visieť prednou časťou…
  • 06.02.2023, 23:47
  • Krimi / Spravodajstvo / Región
Dnes je streda 8. februára. Tento deň je Dňom pre bezpečnejší internet. Meniny má Zoja.
  • 07.02.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 8. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko