Nočnú oblohu rozsvietili lampiónmi nádeje

  • Kultúra a spoločnosť
  • 21. novembra 2011, 11:35
  • Autor:ar

PIEŠŤANY – Zelené stužky nádeje zdobia od magickej stužkovej aj hrude študentov posledného ročníka Strednej odbornej školy (SOŠ) v Rakoviciach. Na oslavu svojho vstupu medzi dospelých vypustili za prítomnosti rodičov a profesorov svietacie lampióny symbolizujúce nádej mladého človeka.

"Ani sme nevedeli, že práve naša stužková sa uskutoční v magický dátum. Nehľadali sme termín stužkovania podľa dátumu, ale podľa toho čo, bolo voľné. Až po čase sme si uvedomili, že v dátume sú samé jednotky. Aspoň si deň stužkovej každý z nás skôr zapamätá," povedala nám Natália Magálová z posledného ročníka Strednej odbornej školy v Rakoviciach.

Ako nám ďalej prezradila, príprava na slávnostnú chvíľu stužkovania prebiehala pokojne. Podľa jej slov týždeň pred stužkovou zistili, že nemajú pripravený program ani tombolu. Všetko však dokázali spískať za jeden deň. Dokonca aj tradičné pečatenie triednej knihy prebehlo deň pred stužkovou. "Náš program vyzeral najskôr strašne. Mysleli sme, že ho ani nenacvičíme, pretože nikdy sa nám nepodarilo stretnúť v škole naraz v plnej zostave. Keďže som chodila na tanečnú, usilovala som sa naučiť spolužiakov kankán. Celkom sa to podarilo, ale skoro som prišla o hlas," pousmiala sa Natália. Nakoniec všetko nechali tak a povedali si, že stavia na improvizáciu. "Nikto
nečakal, že to zvládneme tak dobre. Ľudia sa smiali, bavili a my sme scénky hrali s radosťou," prezradila o najväčšom a najkrajšom spoločnom zážitku študentov marketingu a agropodnikania na rakovickej strednej škole Natália. Štvrtáci nezabudli ani na svojho tragicky zosnulého spolužiaka Jozefa Kusala. Pietne miesto s horiacimi sviečkami a jeho fotografiou pripomenulo mnohým
bezstarostného a veselého chlapca.

Čo dodať záverom? Stužková sa nemusí uskutočniť v magický dátum, aby bola magická. Spomienky na najkrajšie roky mladosti zostanú v mysliach každého maturanta. Aj tých z Rakovíc, ktorí na záver nezabudnuteľného večera vypustili na nočnú oblohu nad Piešťanmi lampióny.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 2. februára. Tento deň je Svetovým dňom zasväteného života a Svetovým dňom mokradí. Meniny má Erik, Erika.
  • 01.02.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 1. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika