Lekári piešťanskej nemocnice výpovede stiahli

  • Spravodajstvo
  • 21. novembra 2011, 10:47
  • Autor:sita

PIEŠŤANY – Drvivá väčšina lekárov piešťanskej Nemocnice Alexandra Wintera stiahla svoje výpovede. Podľa riaditeľa nemocnice Róberta Mamrillu pôvodne podalo výpoveď k 1. decembru 23 lekárov, 21 z nich ju už stiahlo. Šéf odborov v nemocnici Alan Suchánek sa k tejto informácii nevedel vyjadriť.

"Nemôžem to potvrdiť, pretože to nemám ako zistiť. Ak niekto výpoveď stiahol, tak mne to neoznámil,“ povedal. Z rovnakého dôvodu nevedel povedať, čo motivovalo lekárov, aby výpovede vzali späť. Podľa informácií z vedenia nemocnice sú momentálne v platnosti len dve výpovede. K jednej sa hlási Suchánek. "Ja som výpoveď podal a zatiaľ som ju nestiahol," potvrdil. Piešťanská nemocnica prešla transformáciou ešte v roku 2003, odvtedy funguje ako nezisková organizácia.
Najviac výpovedí spomedzi nemocníc v Trnavskom kraji eviduje Fakultná nemocnica v Trnave. Podľa riaditeľa Gabriela Paveleka zo 190 lekárov podalo výpovede 80. Fakultná nemocnica s poliklinikou v Skalici eviduje 27 výpovedí, Nemocnica s poliklinikou sv. Lukáša v Galante tri výpovede a v Nemocnici s poliklinikou v Dunajskej Strede nedal výpoveď nikto.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela