Piešťany zvíťazili v Topoľčanoch

• 18. novembra 2011, 22:31
  • Autor:P. Jurák

TOPOĽČANY – V piatok podvečer pokračovala 1. hokejová liga a Piešťany cestovali do Topoľčian.

Domáci začali zápas lepšie, napádali súpera a rýchlymi akciami sa ujali vedenia 2:0. V posledných minútach prvej  tretiny si Piešťany vytvorili tlak, ale gól nedali.
V druhej tretine už jasne prevzali hru hosťujúce Piešťany a domáce Topoľčany nestíhali. Piešťanci sa dostavali do jednej šance za druhou a v priebehu dvanástich minút strelili 3 góly. Mohli aj viac, nebyť dobre chytajúceho domáceho brankára.
V tretej tretine pokračovala nátlaková hra hostí, no paradoxne vyrovnávajúci gól strieľali domáce Topoľčany. Po góle sa hra mierne vyrovnala, no hostia boli o krok lepší. V posledných minútach Piešťany hrali presilovú hru, ktorú sa im podarilo využiť a tak zápas Topoľčany – Piešťany skončil výsledkom 3:4.
O prevahe svedčí aj počet striel, ktoré Piešťany vyhrali v pomere 46:19, čo však domáce publikum ťažko prijímalo.

Góly: 04:30 Slávik (Pekarčík, Bystričan), 12:42 Pekarčík (Bystričan), 44:25 Káčer (Lauko), – 23:21 Bokroš (Románek, Haring), 35:26 Jánoš (Peško, Pupák), 38:40 Chylo (Učeň,Marek Mihálik), 58:07 Peško (Bokroš, Románek)

Zostava ŠHK 37 Piešťany: Ondrejka – Bokroš, Hruška, Urban, Kolník, Mrázik, Vrána, Macháč, Hluch – Jánoš, Mišura, Pupák – Haring, Peško, Románek – Rosa, Marek Mihálik, Chylo – Vyletelka, Učeň, Klčo

Zostava HC Topoľčany: Hippík – Oravec, Behan, Slávik, Joanidis, Megyesy, Polák, Malinka – Varga, Martin Mihálik, Goga – Švenda, Lauko, Káčer – Klačanský, Pekarčík, Bystričan – Chlapovič

Divákov: 930 oficiálne (náš odhad maximálne 450)

V nasledujúcom zostrihu si môžete pozrieť videozostrih z najzaujímavejších situácií z tohto zápasu: