Bylinkárka radí: Čaj proti výtoku

  • Kultúra a spoločnosť
  • 18. novembra 2011, 16:21
  • Autor:Anna Kopáčová

Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového sa alternatívnou liečbou zaoberá od chvíle, keď sama potrebovala pomoc. Je držiteľkou certifikátu, ktorý ju oprávňuje pestovať a spracovávať liečivé rastliny. Pozná všetky bylinky, ktoré rastú v našich lesoch, na lúkach i v záhradách. Tentoraz vám poradí, ako pripraviť čaj proti výtoku.

U žien je väčšinou výtok z pošvy príčinou infekcií, ale môžu ho spôsobiť aj hormonálne zmeny, pohlavná choroba, môže súvisieť s akoukoľvek nerovnováhou bakteriálnej flóry v pošve. Výtok môže byť hustý, belavý, zelený, žltý a zapáchajúci. Ak sa objaví, mali by sme ihneď navštíviť lekára, lebo môže ísť aj o pohlavnú chorobu.

Príroda nám poskytuje veľa liečivých byliniek na vaginálne výplachy či sedacie kúpele. Používame bylinky, ktoré majú sťahujúce a dezinfekčné účinky. Pri spomínaných problémoch si pripravíme čaj z týchto byliniek: orechový list 30 g, ruža galská 20 g, vŕba biela 10 g, rebríček 20 g, badián 20 g. Všetko dobre premiešame. Večer dáme do pol litra studenej vody čajovú lyžičku tejto zmesi, ráno privedieme do varu, odstavíme, 15 minút lúhujeme a počas dňa pijeme po dúškoch. Čaj nesladíme. Rovnaké bylinky používame aj zvonka na výplachy pošvy. Denne užijeme 2 g prášku z trúdnikovca pestrého. 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 30. januára. V Piešťanoch sa 30. januára 1911 narodil akademický sochár Valér Vavro. Meniny má Ema.
  • 29.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana