V aktuálnom čísle sa dočítate

  • Spravodajstvo
  • 14. novembra 2011, 16:21
  • Autor:

Stužková slávnosť s tromi jedenástkami v dátume sa zapíše do histórie študnetov oktávy Gymnázia Pierra de Coubertina na celý život. K magickému dátumu 11.11.2011 pribudla ešte štvrtá jedenástka. Práve toľko pedagógov totiž prišlo svojim obľúbencom na stužkovú. O čom sa ešte dočítate v aktuálnom vydaní PT?

Piešťany budú v roku 2013 jedným z centier futbalových ME U17Na Slovensku sa uskutočnia v roku 2013 futbalové majstrovstvá Európy hráčov do 17 rokov. Bude na nich hrať osem mužstiev a UEFA poverila ich organizáciou Slovenský futbalový zväz. Ten potom vybral vhodnú lokalitu pre toto významné podujatie. Hoci do ME zostáva ešte dosť času, zástupcovia UEFA sa prišli na Slovensko pozrieť, ako vyzerajú lokality, kde by sa mal šampionát hrať. Delegáciu UEFA sprevádzal na Slovensku člen prípravného výboru šampionátu a podpredseda Komisie mládeže SFZ, Ladislav Benedikovič.

Zev Stiefel: Ak vás niekto nemá rád, je to jeho vecNa prvý pohľad pôsobí starší ako v skutočnosti je. Roky mu asi priratúva typická brada a klobúk, ktorý nesníme ani v kaviarni. Vyžaruje z neho charizma. Keď sa k nej pridá jeho podmanivý hlas, dojem je umocnený. Počas nášho rozhovoru zachovával strnulú dôstojnosť, hodnú svojho postavenia. Napriek tomu v jeho belasých očiach občas preblesklo čosi šibalské. Zev Stiefel (33), rabín.

Aj verejné toalety majú svoj deň – 19. novemberTakmer každý z nás už určite zažil pocit, keď potreboval vykonať osobnú potrebu a zrazu nebolo kam. Verejné toalety sa postupom času stali akýmsi „symbolom“ dôb z pred roku 1989 a tiež miestom, ktoré nie je celkom vizuálne a čuchovo príťažlivé. Ľudia si od roku 2001 pripomínajú Svetový deň toaliet, ktorý pripadol na 19. november. I v tento deň sa môžeme zamyslieť, že približne 2,5 miliardy ľudí na svete nemá prístup k základným sanitárnym zariadeniam. Možno potom prestaneme „brblať“ na naše verejné WC.

Polovicu Teplickej osvetľovali iba výklady prevádzokCentrum mesta bolo začiatkom minulého týždňa ponorené do tmy. Verejné osvetlenie na Poštovej ulici nefungovalo a lampy nesvietili ani na časti obnovenej Teplickej. „Tmavú“ situáciu na Poštovej znepríjemňovala aj rozsiahla rozkopávka.

Takmer zabudnuté výročie – polstoročnica TeslyV tomto roku uplynulo päťdesiat rokov od chvíle, keď v Piešťanoch začala výroba v novom závode Tesla, ktorý sa spočiatku zameriaval na výrobu prijímacích elektrónok. Dnes už Tesla, ktorá v čase svojej najväčšej slávy zamestnávala okolo päťtisíc ľudí, neexistuje. Aj preto možno ostalo toto vzácne jubileum firmy, ktorá pozitívne zasiahla do života mnohých Piešťancov a obyvateľov širokého okolia, akosi nepovšimnuté. Na polstoročnicu Tesly však nezabudol náš prispievateľ Viliam Nemec, ktorý sa venuje zhromažďovaniu historických údajov zo života Piešťan.

0 Shares

Najnovšie správy

S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema