Riapoš a Kánová s tromi medailami z ME

• 14. novembra 2011, 08:06
  • Autor:(šg)

PIEŠŤANY – Na tohtoročných majstrovstvách Európy telesne postihnutých športovcov v stolnom tenise v chorvátskom Splite získalo Slovensko päť medailí. Okrem jednej zlatej to boli tri strieborné a jedna bronzová. Na tejto bilancii majú veľkú zásluhu Ján Riapoš a Alena Kánová. Riapoš je členom ŠKV Kúpele Piešťany a Kánová zasa hráva stolný tenis za MTJ Mediprogress Piešťany-Moravany. Vedúcim slovenskej výpravy bol Tomáš Varga z MTJ Mediprogress.

Obaja obhajovali v Splite individuálne prvenstvá z Janova, no tentoraz sa museli uspokojiť len zo zisku striebra. Riapoš si však priviezol domov dve medaily, okrem striebornej zo súťaže jednotlivcov aj zlatú v družstvách. Tam spolu s Revúckym a Ludrovským zdolali v kategórii TT2 v skupine Chorvátsko a Rakúsko 3:0, v semifinále vyhrali rovnakým rozdielom nad Talianskom a vo finále si poradili aj s reprezentantmi Francúzska, ktorých zdolali 3:1 na zápasy. V súťaži jednotlivcov sa Riapoš v kategórii TT2 prebojoval po víťazstvách nad Roonim (Írsko) 3:0, Czuperom (Poľsko) 3:1, Suchánekom (Česko) 3:0 a Lawiraultom (Francúzsko) 3:2 až do finále. V ňom prehral s Francúzom Molliensom 0:3.

Bližšie informácie nájdete v zajtrajšom vydaní PT.