Kniha týždňa: Nemyslite na modrého slona

  • Kultúra a spoločnosť
  • 14. novembra 2011, 12:22
  • Autor:mg

Zorientovať sa v množstve ponúkaných titulov súčasného knižného trhu je niekedy veľmi náročné. V spolupráci s kníhkupectvom Bene Libri vám pomôžeme vybrať si ten najzaujímavejší v rubrike Kniha týždňa. Tento týždeň dávam do pozornosti zaujímavú a inšpirujúci knihu – Nemyslite na modrého slona (Thorsten Havener, Michael Spitzbart). Vydavateľstvo: Timy Partners.

„Nemyslite na modrého slona!“ A? Samozrejme, že napriek výzve ste na neho mysleli. Táto možnosť manipulácie sa využíva čiastočne nemilosrdne napríklad v reklame alebo v niektorých šikovne vedených rozhovoroch. Tento fakt v ďalšom priebehu určuje naše rozhodovanie, konanie, ba dokonca náš život. Ten, kto sa doteraz spoliehal iba na svoj rozum a pre koho bolo rácio všetkým, objaví v tejto knihe niečo celkom iné a asi utrpí ťažký šok. Thorsten Havener a Michael Spitzbart vysvetľujú, že ľudské konanie je veľmi silne ovplyvnené našim podvedomím a pocitmi, dokonca je nimi riadené. Kniha sprostredkováva zrozumiteľne a napínavo ako veľmi naše podvedomie vplýva na náš život, spokojnosť a zdravie.

Celkom ma ohromili aj prekvapili experimenty a jednoduché cvičenia, ktorými Thorsten Havener ukazuje, ako okolie ovplyvňuje naše myšlienky, a naopak, ako naše myšlienky ovplyvňujú okolie.
Dovolím si uviesť jeden malinký pokus z tejto knihy.

Pohodlne si sadnite a točte pravou nohou v smere hodinových ručičiek a súbežne napíšte vo vzduchu pravou rukou číslo 6. Čo robí nôžka??:-)

Tento napínavý sprievodca svetom myšlienok prinesie mnohým ľuďom iný pohľad na život a okolie. No upozorňujem, že táto kniha nie je najľahším čítaním.

Uvedený knižný titul si môžete zakúpiť v Kníhkupectve TK Libri, Winterova31(bývalý Mliečny bar), 921 01 Piešťany.
Tel: 033/7730541

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana