Školáčka si vzala živú bábiku

  • Spravodajstvo / Región
  • 11. novembra 2011, 09:29
  • Autor:V. Dusíková

VRBOVÉ – Z jednej z vrbovských obchodných pasáží uniesla desaťročná školáčka spiace bábätko. Vzala ho v nestráženom okamihu z kočiarika zaparkovaného pred obchodom. Malá „varovkyňa“ živú bábiku neodniesla ďaleko. Položila ju do trávy len asi tridsať metrov od obchodu. Išlo o žiačku špeciálnej základnej školy , ktorá sa zrejme domnievala, že si domov prinesie hračku. Spravila to pod kamerami mestskej polície v pondelok 7. novembra pravdepodobne cestou zo školy. Záznam potvrdil nevinnosť jej úmyslu.

„Majka má silne vyvinutý cit pre ochranu slabších a opustených. Dozvedela som sa, že aj domov si nosí zatúlané mačiatka a šteniatka,“ prezradila riaditeľka Špeciálnej základnej školy Mórica Beňovského vo Vrbovom  Darina Babničová. Podľa riaditeľky ich žiačka chcela bábätko ochrániť. „Nikdy sme s ňou nemali v škole problémy, nemá žiadne poruchy správania. Podľa môjho názoru Majka nesprávne vyhodnotila situáciu a nedomyslela dôsledky svojho správania. Ak by to dieťatko nebolo v kočíku pred obchodom samé, nezišlo by jej na um, vziať ho so sebou. Nepokladám to za únos. Rodičia toho nemluvňaťa majú v konečnom dôsledku šťastie, že ich dieťa vzala Majka a nie ktosi iný. Ona by mu určite neublížila,“ dodala riaditeľka. Ešte v ten týždeň išla Majka na psychiatrické vyšetrenie.

Bližšie informácie ohľadom únosu bábätka vo Vrbovom sa dočítate v pripravovanom vydaní PT, ktorý vychádza v utorok 15. novembra.

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
Dnes je pondelok 6. februára. Tento deň je Svetovým dňom bez mobilu. Meniny má Dorota.
  • 05.02.2023, 22:25
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 6. februára 2023
Meniny má Dorota, zajtra Vanda