Spomalíte v piatok?

  • Spravodajstvo
  • 9. novembra 2011, 14:12
  • Autor:ar

PIEŠŤANY – Od začiatku tohto roka vyhaslo na slovenských cestách 274 ľudských životov. Vysoká rýchlosť a bezohľadná jazda niektorých účastníkov cestnej premávky si tak vyžiadala svoju tragickú daň. V piatok 11. novembra sa uskutoční celoslovenská preventívna akcia s názvom Spomaľ. Spomalíte aj vy?

Spomaľ, máš privysokú rýchlosť, spieva Katka Knechtová. V piesni mala táto veta iný význam, ale v konečnom dôsledku za tragickými nehodami stojí takmer vždy vysoká rýchlosť a bezohľadná jazda vodičov. Od začiatku tohto roka do 8. novembra polícia zaznamenala 12 779 dopravných nehôd, pri ktorých sa ťažko zranilo 945 osôb a 274 ľudí sa už nikdy viac nevráti domov.

V záujme ochrany života občanov prijala polícia množstvo rôznych opatrení na zníženie nehodovosti. "Aj vďaka zvýšenému počtu policajtov na cestách sú vodiči disciplinovanejší. Začínajú si uvedomovať, že zvýšenou opatrnosťou, predvídavosťou a ohľaduplnosťou sa dá zabrániť mnohým tragédiám. Polícia však neustále upozorňuje aj chodcov a cyklistov, ktorí sú najzraniteľnejším článkom na cestách, o potrebe použitia reflexných prvkov na oblečení," uviedla hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová.

Polícia preto podporí preventívnu akciu Spomaľ, ktorú na 11. november tohto roka vyhlásil dopravno-spravodajský portál hliadky.sk. "Chceme, aby ste mysleli na 274 ľudí, ktorých životy nezmyselne vyhasli na slovenských cestách. Chceme, aby ste si vy sami uvedomili hodnotu svojho života a hodnotu pár minút, ktoré ušetríte bezohľadnou a rýchlou jazdou. Chceme, aby ste apelovali na svojich blízkych a známych, aby mali stále na pamäti, že rýchlou jazdou ohrozujú nielen seba, ale aj všetkých ostatných vodičov. Pretože život je to najcennejšie, čo máme," uvádzajú na svojej stránke.

Akciu podporujú aj známe slovenské osobnosti. “Moju podporu určite máte. Všeobecne však treba jazdiť bezpečne, samotná pomalá jazda automaticky neznamená vyššiu bezpečnosť,” uviedol Béla Bugár. Keď si sadáte za volant, nemali by ste v prvom rade zabudnúť, že auto je zbraň. Rýchla jazda možno láka, ale v zlomku sekundy môžete prísť o všetko.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 30. januára. V Piešťanoch sa 30. januára 1911 narodil akademický sochár Valér Vavro. Meniny má Ema.
  • 29.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana