Rakovickú školu obsadili strašidlá

  • Spravodajstvo / Región
  • 4. novembra 2011, 11:35
  • Autor:Katka Rafajdusová/video: I.M.O.

RAKOVICE – Ako každý rok, aj tento sa Základná škola v Rakoviciach zmenila na pár hodín na strašidelnú. Napriek tomu, že 28. októbra už boli jesenné prázdniny, žiakom vôbec neprekážalo prísť o 14tej hodine do školy, aby zmenili priestory na strašidelné. Asi o pol piatej sa aj žiaci zmenili za pomoci Katky Čekanovej, ktorá ich maľovala, na rôzne príšery. Aby o hodinu privítali prvých návštevníkov.

Hneď pri vchode do telocvične  vítal zvedavcov tajomný muž v čiernom, ktorému asistovala divožienka, akoby vystrihnutá z filmu Ŕŕŕ.  Skupinky účastníkov sprevádzali sprievodcovia ako pirát, klaun, tajomný mních, čarodejnica, upírka, mŕtva nevesta, či Quasimodo. Na prvom stanovišti si pochutnávali kanibali na vnútornostiach, ktoré im dodával šialený doktor s jeho asistentkou, druhé stanovište patrilo upírom.

Od upírov sa skupinka presunula cez katov do čarodejníckej triedy, potom k zombie, ježibabám – tie im ponúkli bosorkine prsty, aby vedeli, čím kŕmia Janka a Marienku. Na poschodí si pozreli súboj čertov s anjelmi, vedľa v triede zasa pomohli vodníkom nachytať ryby  a nakoniec skúšali z vedomostí mimozemšťania. Dobrá čarodejka odmenila všetky deti originálnymi sladkosťami.
V pripravovanom vydaní PT sa dočítate viac.
((myvideo:1))

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema