Rozprávka o zlatom Čerenci a smutnom jazere

  • Spravodajstvo
  • 2. novembra 2011, 15:30
  • Autor:Ján Karásek

PIEŠŤANY/VRBOVÉ – Dve desaťročia sa poriadne nesčerila hladina vodnej nádrže Čerenec. V minulosti obľúbené miesto prechádzok, kúpania a rekreačného vyžitia nielen Vrbovčanov takmer vymrelo a jeho zašlú slávu pripomína len zopár chátrajúcich objektov a trpezliví rybári, ktorí tu svoje udice nahadzovať neprestali. Zrazu akoby zlým časom odzvonilo a na ľavej strane brehu sa črtajú obrysy budúcich viliek. Rekreačno-oddychová zóna dostala pomenovanie Zlatý Čerenec.

V atraktívnej lokalite, z ktorej je to do vody len na skok, ukrytej medzi stromami a navyše v tichom prostredí, kde nehrozí ruch z priemyselnej prevádzky či hlučnej dopravy, vyrastie celkovo 84 objektov. Projektant ich začlenil sčasti do jestvujúcej asfaltovej komunikácie, čiastočne do zelene a pri zvyšku prišlo k záberu poľnohospodárskej pôdy. Okrem toho stavbári budú rekonštruovať objekt nachádzajúci sa v rohu vodného diela. Ten na zastavanej ploche s rozlohou 433 metrov štvorcových. Vilky spĺňajú štandardy menšieho rodinného domu s plochou zhruba 140 metrov štvorcových a budú umožňovať celoročné bývanie. Vlastníkom nehnuteľností a súčasne investorom je Abdulatif Rumaih, ktorý má trvalé bydlisko v Piešťanoch. Aby sa projekt mohol začať realizovať, vo Vrbovom museli zmeniť územný plán mesta.

Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní PT.

0 Shares

Najnovšie správy

V obmedzenej prevádzke bola už niekoľko týždňov, no od stredy 1. februára bude zrušená úplne. Pobočku Slovenskej pošty na Staničnej…
  • 02.02.2023, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je štvrtok 2. februára. Tento deň je Svetovým dňom zasväteného života a Svetovým dňom mokradí. Meniny má Erik, Erika.
  • 01.02.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 2. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika