O čom sa dočítate v PT 44?

  • Spravodajstvo
  • 31. októbra 2011, 09:14
  • Autor:red

PIEŠŤANY – Kvôli Sviatku Všetkých svätých, ktorý tento rok pripadol na utorok, vychádza nové číslo Piešťanského týždňa o deň skôr ako zvyčajne. Dozviete sa v ňom, ako reagujú starostovia obcí v piešťanskom regióne na návrh zmeny systému financovania samospráv, aký koniec bude mať rozprávka o Čerenci a či hrozí 21. 12. 2012 koniec sveta.

Mix daní vytočil starostov obcíPodľa návrhu zákona o zmene systému financovania samospráv, ktorý sa „udomácnil“ pod pomenovaním „mix daní“, by do miest a obcí malo pritiecť výrazne menej peňazí, než ich kormidelníci predpokladali. Do obecných kás putujú peniaze predovšetkým z daní z príjmov fyzických osôb, a to by sa malo zmeniť. Návrh z dielne ministra financií Ivana Mikloša starostov rozčertil do takej miery, že minulý týždeň na mimoriadnom sneme Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) sa ako jeden muž postavili proti vládnemu návrhu. „Nám turbulencia na politickej scéne zahrá do karát, ale nemyslím si, že v konečnom dôsledku. Nakoniec niečo ako mix daní prejde,“ zaprorokoval starosta Trebatíc Juraj Valo. Bola to posledná hlava obce, ktorú oslovil Piešťanský týždeň. Krátko po rozhovore sme sadli do auta a v rádiu odznelo, že I. Mikloš návrh odvolal. Problém škrtenia príjmov pretrváva.

Rozprávka o zlatom Čerenci a smutnom jazereDve desaťročia sa poriadne nesčerila hladina vodnej nádrže Čerenec. V minulosti obľúbené miesto prechádzok, kúpania a rekreačného vyžitia nielen Vrbovčanov takmer vymrelo a jeho zašlú slávu pripomína len zopár chátrajúcich objektov a trpezliví rybári, ktorí tu svoje udice nahadzovať neprestali. Zrazu akoby zlým časom odzvonilo a na ľavej strane brehu sa črtajú obrysy budúcich viliek. Rekreačno–oddychová zóna dostala pomenovanie Zlatý Čerenec.

Na zimnú údržbu vyhradili 80-tisíc eurNastáva čas, keď okrem dažďa začínajú klesať teploty a môže sa objaviť aj sneženie. Pravdepodobne každý pozná situáciu, keď nie sú odhrnuté cesty od snehu a chodníky sa poriadne šmýkajú. Nadáva sa, samozrejme, na cestárov. Služby mesta Piešťany (SMP) od 1. novembra nastupujú na zimnú službu. O príprave na zimnú sezónu hovoril manažér strediska údržby Peter Fiala.

21. 12. 2012: Bude či nebude koniec sveta?O rok sa priblížime k magickému dátumu s magickými číslami – 21. 12. 2012. Čo môžeme očakávať? Globálnu katastrofu, vlny tsunami, rozsiahle zemetrasenia, gigantické slnečné erupcie či zrážku našej materskej planéty so starostlivo utajovanou a dávno objavenou planétou. Alebo naša civilizácia zanikne po roztrhnutí Zeme pôsobením slapových síl pri apokalyptickej konjunkcii Zeme, Slnka a stredu našej galaxie? Koniec sveta je tu skrátka čoskoro. Čas sa kráti. Takýmito informáciami nás už pár rokov kŕmia rôzne zdroje. Skúsme sa však s chladnou hlavou pozrieť na sled udalostí, ktoré by mohli nastať. Zistíme, že veci sa majú trocha inak.

Piešťanec Patrik Nemec skončil na bronzovej priečkePiešťanský automobilový pretekár Patrik Nemec pokračoval aj v tomto roku v prestížnom seriáli Škoda Octavia Eastern Europen Cup 2011. V celkovom hodnotení napokon obsadil výborné tretie miesto. V tomto roku sa seriál spojil s Clio Cupom, čo bolo pre jazdcov spestrením, pretože to prinieslo aj zmenu v poriadaní pretekov na významných zahraničných okruhoch.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 6. februára. Tento deň je Svetovým dňom bez mobilu. Meniny má Dorota.
  • 05.02.2023, 22:25
  • Dobré ráno, Piešťany!
Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
pondelok, 6. februára 2023
Meniny má Dorota, zajtra Vanda