Moravanci otočili z 0:2 na 3:2!

• Šport / Futbal
  • 31. októbra 2011, 14:15
  • Autor:Andrej Filip

PIEŠŤANY – Počas posledného októbrového víkendu pokračovali vyššie regionálne futbalové súťaže ďalšími stretnutiami. V sobotňajších dueloch naši zabodovali naplno. Nečakalo sa hlavne víťazstvo posledných Moravian nad vedúcim Duslom Šaľa. Domáci prehrávali už 0:2, navyše im vylúčili brankára.

OTJ Moravany – Duslo Šaľa 3:2 (0:2)

V súboji posledného s prvými videla hŕstka prítomných divákov zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom mal podľa očakávania navrch líder tabuľky, ktorý si vypracoval niekoľko šancí a z jednej z nich nastrelil aj brvno. V 28. min však Grežo kapituloval a hostia viedli. Dve minúty pred prestávkou zastavil brankár Grežo prenikajúceho hráča súpera len za cenu faulu a musel ísť predčasne pod sprchy. Keďže Moravanci za neho náhradu nemali, do bránky sa postavil striedajúci Kotula, ktorému uvoľnil miesto v zostave Piovarči. Kotula musel hneď po príchode na ihrisko čeliť aj pokutovému kopu, z ktorého hostia zvýšili na 2:0. V druhom polčase vsadili domáci všetko na jednu kartu. Už v 50. min faulovali Šaľania prenikajúceho Dirnbacha a Gligič z penalty znížil na 1:2. V 68. min Gligič „nabil“ Švestkovi a bolo vyrovnané. V 79. min kopali domáci aj druhú jedenástku, tentoraz po ruke obrancu hostí pri gólovej hlavičke Nachmana. Z nej upravil Švestka na konečných 3:2.

Zostava OTJ: Grežo – Benko, Piovarči (43. Kotula), Nachman, Dirnbach, Varga, Gálik (64. Gábor), Túri (84. Mitošinka), Kompas, Švestka, Gligič.

Viac športových správ a výsledkov nájdete v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.