BKM Piešťany: Líder bol nad ich sily

• 28. októbra 2011, 08:16
  • Autor:Š. Gregorička

PIEŠŤANY – Slovenský pohár v basketbale žien má za sebou prvú polovicu základnej časti. Prvoligové hráčky BKM Piešťany prehrali v štvrtom kole skupiny Západ na domácej pôde s lídrom súťaže, ŽBK Levice, o desať bodov v pomere 63:73.

Piešťankám vôbec nevyšla prvá štvrtina, ktorú prehrali o 15 bodov (8:23). Hráčky BKM boli z 18 streleckých pokusov z hry úspešné len dvakrát. V ďalšom priebehu zápasu sa hra vyrovnala, no hostky si svoj náskok z prvej štvrtiny postrážili. V poslednej desaťminútovke sa síce domácim podarilo dvadsaťbodový rozdiel znížiť na prijateľný desaťbo-dový rozdiel, no prehre už nezabránili. „Snahu dievčatám síce nemožno uprieť, no v tomto zápase si nepotykali so streľbou… Bohužiaľ, sú aj také zápasy, no v odvetnej časti sa pokúsime zabojovať o druhú priečku v tabuľke, ktorá by nám zabezpečila účasť v baráži o postup do Final eight Slovenského pohára," povedal o zápase tréner BKM Miloš Drgoň.

Body BKM:
Žáková 18, Stanková 13, Rybáriková 12, Mináriková 6, Briedová 5, Traj línková, Valentová a Ronecová po 3. Hujsiová a Tarabová nebodovali. Štvrtiny: 8:23, 18:20, 18:21, 19:9.