Vzťahy medzi mužom a ženou majú veľa farieb

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 27. októbra 2011, 10:29
  • Autor:ip

PIEŠŤANY – Martin Trnavský s Dianou Mórovou ukázali Piešťancom rôzne podoby vzťahov medzi mužom a ženou. Počas dvanástich mesiacov roku dvojica hercov rozohrala krátke etudy, v ktorých znázornili bizarné i reálne konflikty zaľúbencov. Takto predstavili vývoj lásky od jej vzniku až po úplný koniec – večný spánok starenky a starca v objatí.

Dvanásť výstupov uvádza Radim Novák ako technik, ktorý číta scenár celej divadelnej hry.  Od počiatku členka činohry Slovenského národného divadla a herec z divadelného spolku Frída rozohrávajú medziľudské vzťahy – divákom podávajú šťastnú lásku, rozpad vzťahu, hrajú mladý či starší pár. Už v úvode do hry vstupuje motív hriešneho jablka, rajskej záhrady postáv Adama a Evy.

V jednej z miniscénok akoby obaja herci „vyskočili“ zo svojich úloh a ocitnú sa v konflikte pred priamo piešťanským publikom. Obraz končí tým, že Diana Mórová dá zaucho svojmu hereckému kolegovi. Martin Trnavský nahnevaný strháva zo seba oblečenie a odchádza z javiska.  V podobne excentrickom a extravagantnom duchu sú podané aj ostatné etudy.

Pozrite si krátke video z divadelnej hry Medzi nebom a ženou.

((myvideo:1))

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela