Poslanci schválili nájom futbalového štadiónu

  • Spravodajstvo
  • 21. októbra 2011, 14:40
  • Autor:Igor Paulech

PIEŠŤANY – Najdôležitejším rozhodnutím z 25 bodového scenára zastupiteľstva bolo včera odsúhlasenie zmluvných podmienok medzi Mestom Piešťany a P.F.K., a.s. Členovia poslaneckého zboru schválili návrh nájmu futbalového štadiónu potom, ako tento dokument minulý mesiac odložili na dopracovanie. I tentoraz v poslaneckom pléne prebehla dlhá – takmer dvojhodinová diskusia.

Na septembrovom zastupiteľstve vystúpilo niekoľko členov z radov atlétov, a to aj s predsedom klubu Petrom Kubalom. Vtedy sa sťažovali na nevyjasnené podmienky využívania dráhy. Michal Hynek navrhol, aby atléti využívali dráhu bezplatne, čo zastupiteľstvo aj schválilo.

Októbrové stretnutie členov piešťanského parlamentu sa nieslo v duchu rozpráv o poskytnutí mestských financií pre P.F.K. na energie. Na predošlom rokovaní poslanci ustanovením znížili sumu z maximálnych 30-tisíc na 26-tisíc eur. S týmto uznesením však futbalisti nesúhlasili. Na štvrtkovom zasadnutí poslankyňa za SDKÚ-DS Iveta Babičová navrhla znížiť túto sumu na 11-tisíc eur. Túto myšlienku podporilo tiež niekoľko jej kolegov. Argumentovala tým, že mesto nebude podporovať podnikateľské aktivity súkromných firiem.

Po procedurálnom návrhu Márie Beňovej (SMER-SD) poslanci schválili návrh zmluvy s P.F.K. na dobu 30 rokov s maximálnou sumou príspevkov na energie vo výške 30-tisíc eur. Do dozornej rady akciovej spoločnosti dosadili poslancov Michala Hyneka (SMER-SD) a Jozefa Malíka (nezávislý).
Viac sa dočítate v novom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 6. februára. Tento deň je Svetovým dňom bez mobilu. Meniny má Dorota.
  • 05.02.2023, 22:25
  • Dobré ráno, Piešťany!
Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
pondelok, 6. februára 2023
Meniny má Dorota, zajtra Vanda