Na autoslalome v Piešťanoch najrýchlejší Červenka

• 21. októbra 2011, 09:08
  • Autor:tk

PIEŠŤANY – Na deviatom podujatí desaťdielneho seriálu AZ Pneu Autoslalom 2011, ktoré sa konalo 15. októbra na piešťanskom letisku, bol najrýchlejší Tonda Červenka. Na druhom mieste sa umiestnil Piešťanec Ľuboš Čelín. Tretiu priečku obsadil Tomáš Polerecký. Podujatie bolo výnimočné tým, že bolo zaradené nielen do Majstrovstiev SR, ale aj do Majstrovstiev Zóny Strednej Európy. Posledné preteky seriálu sa uskutočnia 17. novembra na trebatickej motokárovej trati.

K tradičným pretekárom zo Slovenska a Čiech sa pridali aj rakúski a maďarskí slalomári. Spomedzi 123 pretekárov mal piešťanskí región zastúpenie v podobe piatich jazdcov, z ktorých najrýchlejší bol Ľuboš Čelín. Predbehol ho iba víťaz Tonda Červenka, a tak Čelín obsadil druhé miesto. Ako tretí do cieľa dorazil ďalší Piešťanec Tomáš Polerecký, ktorý za Čelínom zaostal o 1,3 sekundy.

Tradične dobre zajazdil aj Rasťo Šimon. Umiestnil sa na druhom mieste v kategórii S1-1400. Na piatom mieste kategórie S2-1600 skončil Tomáš Komár, keď sa chybou v druhej rozjazde vyradil z bojov o bronzovú priečku.

V Dámskej trofeji zastupovala Piešťany Alena Vavrincová, ktorá skončila hneď v prvej rozjazde mimo trate a po ďalších dvoch jazdách "na istotu" sa musela uspokojiť s piatou priečkou.