Centrum mesta dnes na pár hodín bez elektriky

  • Spravodajstvo
  • 20. októbra 2011, 11:05
  • Autor:red

PIEŠŤANY – Na niekoľko hodín elektrikári dnes odpojili centrum mesta od energie. Zasiahlo to niekoľko bytových domov, školy, ale aj piešťanskú radnicu. V čase od ôsmej do štrnástej pracovníci prevádzkovateľa distribučnej sústavy vykonávajú plánovanú údržbu zariadení distribučnej sústavy, čo spôsobí prerušenie distribúcie elektriny.

„Nejako ma táto odstávka nezasiahla. V mrazničke veci určite tých pár hodín vydržia a takmer celý deň budem mimo bytu,“ povedala jedna z obyvateliek bytových domov na Námestí SNP. Ďalšia obyvateľka z odstavenej ulice uviedla, že vzhľadom na to, že varia na plyne, tiež veľmi nepocíti túto plánované prerušenie dodávky elektriky. Obedovať bude v centre mesta a neplánovala si žiadne väčšie pranie, či odmrazovanie ľadničky.
Žiaci z Gymnázia Pierra de Coubertina sa namiesto vyučovania vybrali s pedagogickým dozorom do kina. V triedach Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej sú tiež povykladané stoličky na laviciach a žiaci majú voľný deň.
Niekoľko prevádzok na Kukučínovej ulici informovalo svojich zákazníkov, že otvoria až po 14.00 hodine, teda po obnovení dodávky elektrickej energie. Ordinácie lekárov sú tiež zatvorené.
„Máme dnes otvorené, no museli sme prispôsobiť jedlá podávané v obedňajšom menu. Varíme na plyne. Dúfam však, že mäso a potraviny v ľadničkách vydržia tých niekoľko hodín. Určite však prídeme o niekoľko zákazníkov a aj tržby sa znížia,“ povedal prevádzkar reštaurácie na Kukučínovej.
Odstávka zasiahla aj piešťanskú radnicu. Podľa informácií od prednostky Denisy Batošovej počas prerušenia dodávky elektriky budú preškoľovať zamestnancov v bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a v interných predpisoch.
Podobná odstávka elektriky čaká ulice Bernolákova, Kalinčiakova, Kollárova, Kukučínova, Mierová, Námestie SNP, Radlinského, Royova, Štefánikova a Štúrova aj na budúci štvrtok 27. októbra.

0 Shares

Najnovšie správy

V obmedzenej prevádzke bola už niekoľko týždňov, no od stredy 1. februára bude zrušená úplne. Pobočku Slovenskej pošty na Staničnej…
  • 02.02.2023, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je štvrtok 2. februára. Tento deň je Svetovým dňom zasväteného života a Svetovým dňom mokradí. Meniny má Erik, Erika.
  • 01.02.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 2. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika