Hasičom ubudlo práce, tráva sa už vypaľuje menej

  • Spravodajstvo
  • 18. októbra 2011, 06:35
  • Autor:HaZZ/red/Sita

TRNAVA – Len 42 výjazdov zaznamenali minulý týždeň hasiči v Trnavskom kraji, čo je o 17 menej ako týždeň predtým. Po šestnásť výjazdov absolvovali k požiarom a dopravným nehodám, osemkrát štartovali k technickým zásahom, informoval hovorca trnavských hasičov Ivan Peťko.

Pri týchto udalostiach boli dve osoby usmrtené, z toho jedna pri dopravnej nehode, druhá pri technickom zásahu. V tomto prípade išlo o majiteľku bytu, ktorú našli hasiči po jeho otvorení v obci Okoč v okrese Dunajská Streda. Zranených bolo deväť ľudí a zachránených 17 ľudí.

Z celkového počtu 16 výjazdov k požiarom v uplynulom týždni bolo najviac zásahov, osem, k haseniu kontajnerov na odpadky a skládok odpadu, tri požiare boli hasené v budovách a dvakrát zasahovali hasiči pri požiaroch po vypaľovaní tráv a suchých porastov. V minulom týždni mali najviac práce hasiči z Trnavy, Galanty a Dunajskej Stredy.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela