Blog Petra Remiša: Navahovia na Váhu

  • Blogy / Blogy
  • 18. októbra 2011, 12:58
  • Autor:

Tým, čo je pre Francúzov Riviéra, pre Amíkov Miami Beach a Mexičanov Acapulco, je pre Piešťancov Lido. Nechodí sem síce na dovolenku George Clooney, ale mnohokrát tu videli Pamelu Anderson. Opaľovala sa hore bez na Prúdoch.

Piešťanské Lido je ideálne miesto na huncútstva. Môžete tu rámusiť bez rušenia susedov, venčiť psa bez igelitových vrecúšok a prášiť v kríkoch kožúšky mladým veveričkám. Jedinou nevýhodou sú kliešte a suché wécé pod každým topoľom.

Historickou zvláštnosťou piešťanského Lida sú Navahovia – indiánsky kmeň, ktorý dostal meno podľa toho, že žil „na Váhu“. Nosili dlhé vlasy, fajčili orechové listy a do východu slnka hulákali „Pod tou skálou, kde proud žeky syčí“.

Miesto bizónov sa živili špekačkami.

Raz si jeden z Navahov, indiánskym menom Malý Pikolo, otvoril na Lide bufet. Prekážal však indiánom na druhej strane Váhu, najmä ich náčelníkovi Škuľavému Yetimu. Klalo mu oči, že bufet vykazuje väčší zisk, ako jeho rezervácia Spolok lúpežných Komančov z Piešťan.

Škuľavý Yeti začal strieľať na bufet jedovaté šípy, až kým Malého Pikola a jeho kmeň neotrávil.

Navahovia tak postupne vymreli. Posledných dvoch príslušníkov tohto kmeňa videli sedieť vlani v Astre. Liečili si paradentózu borovičkou. Zuby mali také vykývané, že neprehltli ani predžutého utopenca.

Nakoniec ušli do večných lovíšť.

0 Shares

Najnovšie správy

Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
streda, 1. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika