Škola nemusí byť len o známkovaní

  • Kultúra a spoločnosť
  • 17. októbra 2011, 08:31
  • Autor:Magdaléna Ručkayová

BRATISLAVA/PIEŠŤANY – Na výstavisku Incheba Expo Bratislava sa konal veľtrh Interbeauty, na ktorom ako sprievodné podujatia prebiehali súťaže a exhibície v skrášľovacích disciplínach. Na kaderníckej šou sa zúčastnili aj tretiačky odboru kaderník Strednej odbornej školy obchodu a služieb (SOŠOaS) na Mojmírovej ulici v Piešťanoch Dominika Jašová a Nikola Augustínová.

Predviedli účesové kreácie na témy svadobný a spoločenský účes a dokázali, že sa nestratia ani medzi hviezdami kaderníckeho neba zo Slovenska i zo zahraničia.

Naša škola sa prezentovala i počas dňa otvorených dverí sprístupnením vyučovacích hodín všeobecnovzdelávacích a odborných predmetov, ktoré zaujali nielen žiakov základných škôl z Piešťan a širokého okolia, ale aj verejnosť nášho mesta. Na druhý deň sa všetci študenti zúčastnili v kine Fontána na výchovnom koncerte Terra magica fantastica s ekologickou problematikou, ktorý zaujal nielen svojím zameraním na životné prostredie, výbornými pesničkami v podaní superstaristu Roba Šimka, ale aj hlbokým posolstvom v oblasti medziľudských vzťahov, ktoré zhrnuli účinkujúci do myšlienky: Lepšie je zapáliť jednu malú sviečku, ako neskôr preklínať tmu.

SOŠOaS týmito podujatiami znovu potvrdila, že mimoškolské aktivity a prezentácia školy na verejnosti sú pevnou súčasťou jej práce a známka nie je to jediné, čím sa hodnotia jej žiaci.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana