Piešťanskí „Pažitári“ opäť prekonali účastnícky rekord

  • Kultúra a spoločnosť
  • 14. októbra 2011, 16:06
  • Autor:Štefan Gregorička

PIEŠŤANY – Charakteristikou dnešnej doby je, že ľudia sa príliš nezaujímajú o ostatných a po príchode z práce za zatvoria do svojich príbytkov. Vďaka tomu hlavne v mestách nepozná ani sused suseda. Je preto chvályhodné, že už poldruha desaťročia sa každoročne dokážu stretávať ľudia, ktorí vyše štyri desaťročia nebývajú tam, kde sa narodili.

Takýmto príkladom sú v Piešťanoch stretnutia Pažitárov. Tým mladším pripomíname, že išlo o dnes už zbúranú časť Žilinskej ulice medzi Pažitským mostom a Staničnou ulicou.

Rodinné domy vystriedali činžiakyPažiť tvorila radová zástavba zväčša roľníckych usadlostí, ktoré v šesťdesiatych rokoch minulého storočia uvoľnili miesto novému sídlisku Prednádražie (dnes Ulica Andreja Hlinku). Niektorí z pôvodných obyvateľov dostali byty v novopostavených činžiakoch, no väčšina si musela nájsť nový domov v iných častiach Piešťan, ba niektorých osud zavial aj oveľa ďalej. Práve vďaka pravidelným stretnutiam, ktoré začal v roku 1997 organizovať Jozef Bielik, však každoročne ožívajú spomienky na túto, dnes už neexistujúcu časť mesta.

Na jubilejnom 15. stretnutí Pažitárov bol prekonaný aj účastnícky rekord, keď sa v reštaurácii Semafor stretlo až 83 rodákov z tejto časti Piešťan, ich rodinných príslušníkov a niektorých hostí. Hoci aj Pažitári postupne vymierajú, ani na jubilejnom stretnutí nechýbali nové tváre. Tých bolo pomerne dosť. Najdlhšiu cestu na stretnutie merala Gabika Beňadiková – Fidlerová, ktorá prišla až z Českých Budějovíc.

Viac sa dočítate v pripravovanom vydaní PT.

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
nedeľa, 5. februára 2023
Meniny má Agáta, zajtra Dorota