Bylinkárka radí: Čaj proti kožnej plesni

  • Kultúra a spoločnosť
  • 14. októbra 2011, 11:49
  • Autor:Anna Kopáčová

Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového sa alternatívnou liečbou zaoberá od chvíle, keď sama potrebovala pomoc. Je držiteľkou certifikátu, ktorý ju oprávňuje pestovať a spracovávať liečivé rastliny. Pozná všetky bylinky, ktoré rastú v našich lesoch, na lúkach i v záhradách. Tentoraz vám poradí, ako si pripraviť čaj proti kožnej plesni.

Určité množstvo plesní alebo húb sa nachádza aj na pokožke. Za istých okolností sa môžu stať škodlivé, patogénne. Tak vzniká infekcia spôsobená plesňami, hubami – mykóza. Na prípravu čaju používame bylinky, ktoré majú protiplesňové účinky. Čaj si pripravíme z týchto byliniek: medovka 20 g, borovica 10 g, dubová kôra 10 g, potočnica 20 g, rebríček 20 g, orechový list 20 g. Zmes dobre premiešame, dáme zovrieť liter vody a vhodíme do nej polievkovú lyžicu byliniek. Krátko povaríme, lúhujeme 15 minút, precedíme a rozdelíme na dve polovice. Jednu užijeme počas dňa a v druhej omývame postihnuté miesta. Okrem čaju použijeme aj trúdnikovec pestrý, ktorý si zomelieme na prášok. Denne užijeme 2 g prášku.

1 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 2. februára. Tento deň je Svetovým dňom zasväteného života a Svetovým dňom mokradí. Meniny má Erik, Erika.
  • 01.02.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 1. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika